Wolf-Eyes Explorer

V této recenzi se podíváme na svítilnu Wolf-Eyes Explorer. Používá rovněž výměnné moduly, které výrobce označuje jako D36. Ale pokud vím, tak ty nejsou tolik rozšířené jako moduly P60, které používá předchozí recenzovaná baterka od Solarforce.

Parametry:
napájení: 2xCR123, 1×18650
světelný zdroj: Cree XR-E Q5
materiál: slitina hliníku
váha: 175g
rozměry: délka 14,0cm, průměr hlavy 4,2cm, průměr těla 2,6cm, vnitřní průměr 1,9cm
reflektor: hliníkový texturovaný
cena: 84,99$ (v době testu)

weExplorer.jpg

Wolf-Eyes Explorer

Svítilnu je možné napájet dvěma CR123 bateriemi, nebo jedním li-ion akumulátorem velikosti 18650. Maximální použitelné napětí je 6V, takže není možné použít nabíjecí 3,7V RCR123 baterie. Režim má svítilna pouze jeden, světelný tok má být dle výrobce 260 lumenů.

weExplorer_ruka.jpg

Kvalita zpracování je velmi dobrá. Tělo svítilny je poměrně masivní a bytelné, tomu odpovídá i váha. Závity jsou kvalitní a opatřené o-kroužky. O vodotěsnosti nebo voděodolnosti se však výrobce nikde nezmiňuje, minimálně proti dešti však bude odolná bez problémů. Tlačítko vystupuje nad okraj, takže svítilna nestojí jako svíčka. Spínač umožňuje okamžité zapnutí svítilny pouhým namáčknutím. Reflektor je mělký, široký a má nezvykle tlusté stěny. Vroubkováním je opatřena jen část svítilny a určitě by ho mohlo být více. Ke kvalitě anodizace nemám výhrady.

weExplorer_casti.jpg

Kontakty jsou provedeny velmi kvalitně

Výdrž na baterie jsem měřil jako dobu, než dojde ke zřetelnému poklesu jasu. Při použití 2xCR123 je jas konstantní s 18650 li-ion akumulátorem pomalu klesá.

Tenergy 18650 2600mAh: 2:04h

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru. 1/60s + 1/320s a vodorovně se stěnou 1/100s.
  weExplorer_stena1.jpg weExplorer_stena2.jpg weExplorer_stena_vodorovne.jpg
 2. Roh místnosti z 5 metrů. (0,5s + 0,1s)
  weExplorer_roh_long.jpg weExplorer_roh_short.jpg
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s.
  weExplorer_ker.jpg
 4. Zahrada až 25 metrů, 2,5s a výřez detailu se stromem.
  weExplorer_zahrada.jpg weExplorer_zahrada_detail.jpg
 5. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s.
  weExplorer_kravin.jpg

Z fotek bílé stěny vidíme užší ohnisko a široké halo. Díky výrazně texturovanému reflektoru se v kuželu prakticky žádné artefakty nevyskytují. Odstín je hodně neutrální a nemá znatelný nádech do té či oné barvy.

Ačkoliv by se podle úzkého ohniska na fotkách stěny dal očekávat velký dosvit, tak ve skutečnosti není nějak extrémní a je „jen“ zhruba někde mezi Fenix P3D Q5 a TK10. Určitě je menší než u Wolf-Eyes Fox 1X. To je dáno zřejmě mělkým a širokým reflektorem.

Závěr

Wolf-Eyes Explorer je kvalitní svítilna s bytelnou konstrukcí a pouze jedním režimem. Díky použití D36 modulů poskytuje snadnou možnost upgradu. I když u D36 modulů není tak velký výběr jako u typu P60. Výkonově je podobná ostatním světlům ve své třídě.

Hodnocení

kvalita provedení: 9,5/10
světelný výkon: 8,5/10

2 komentáře k článku “Wolf-Eyes Explorer”

 1. Ahoj Jirko. No, nechci ti do
  Ahoj Jirko. No, nechci ti do toho nějak mluvit, ale zdá se mi celkem zbytečné recenzovat podobná světla, protože jsou prakticky na jedno brdo. Tvůj čas je cenný a možná by si měl raději vybírat zajímavější kousky 🙂
  Jen toto prosímtě neber nijak zle, je to spíše „přátelská“ připomínka z mého pohledu 🙂

 2. jj
  No já s tebou v podstatě souhlasím:) Tohle světlo kromě zpracování kontaktů není ničím extra zajímavé. Ale dokud to člověk neotestuje, tak to nezjistí… V příštím kole bude „nabídka“ různorodější a snad i zajímavější. Tak nezapomeň hlasovat vlevo v anketě:)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.