Unikátní čelovka Zebralight H50

Dnes jsem na CandlePowerForu narazil na velmi zajímavou čelovku Zebralight H50. Na svědomí ji má nově vzniklá společnost Zebralight se sídlem v Šanghaji. Co je na ní tak unikátní? Hlavně design, minimalistický formát a vysoký výkon díky použití diod Cree XR-E P4 a v omezeném množství i Cree XR-E Q5.

Zebralight H50

Čelovka je napájená z jedné AA baterie. Z obrázku je vidět, že ji svou velikostí jen lehce přesahuje. Dioda je umístěna na konci čelovky na boku. Konstruktéři nepoužili žádný reflektor, ale jenom speciální TIR ( Total Internal Reflection více viz. google) čočku. Díky němu má čelovka široký hladký světelný kužel, bez nějakého znatelného ohniska. A tak to má u čelovek být.

Zebralight H50, beamshot
Zebralight H50, beamshot2

Čelovka má tři různé úrovně světelného výkonu. Světelný výkon a doba svitu na AA sanyo 2700mAh má být dle výrobce následující (platné pro verzi s Cree P4):

  • Low: 2,6 lm / 85 hodin
  • Med: 13,0 lm / 19 hodin
  • High: 65,0 lm / 2.5 hodiny

Verze s Cree Q5 má výkon přibližně o 30% vyšší, na high to má být 86 lumenů. Za zmínku jistě stojí i velmi nízká váha 17g (bez baterie a držáku na hlavu) a vodotěsnost dle standartu IPX6.

A cena? Ta mi přijde docela rozumná a to 39$ pro verzi s Cree P4 a 49$ pro verzi Cree Q5. K ceně je ještě potřeba připočítat poštovné 5$. Čelovku bude možné zakoupit přímo na webu www.zebralight.com, později zřejmě i v dalších internetových obchodech. Objednání prý bude možné od září.

Update: Čelovku je nyní možné zakoupit i v České republice.

Musím říct, že ač se o čelovky zase tak moc nezajímám, tak tenhle model mě opravdu „dostal“. Asi si počkám na zkušenosti prvních šťastných majitelů, kteří potvrdí či vyvrátí inzerované vlastnosti a (ne)kvalitu čelovky a koupím si jí taky:-)

Všechny informace a obrázky jsem čerpal z tohoto tématu na CPF fóru. Pokud máte zájem o podrobnější informace, tak je tam jistě naleznete:-).

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.