Tiablo a Olight – první dojmy

Světla jsem měl půjčená jen jeden den a protože venku bylo pořád hnusně – mlha a mrholení. Udělal jsem hlavně fotky v místnosti a venku jsem udělal jen pár porovnávacích proti Fenixu L2D Premium 100. Ty v místnosti snad dám aspoň do souhrnu během týdne. Zatím tedy jen malá ochutnávka.

Zebralight H50-P4, Ultrafire C3 1xAA, Olight T20 Q5, Fenix L2D Premium 100, Ultrafire WF-606A, Tiablo A9 Q5.

Obě světla – Tiablo A9 Q5 a Olight T20 Q5 jsou určena pro trošku jiné použití než Fenixy. Ohnisko světelného kuželu mají stažené do úzkého paprsku pro dosažení co největšího dosvitu. Zvláště Tiablo má ohnisko extrémně úzké, až mi skoro připomínalo laser:-) Díky tomu má Tiablo A9 dosvit opravdu úžasný, těžko to popsat slovy. To se musí vidět:-) Snad lehce napoví pár venkovních fotek co jsem nacvakal u kravína.

Stěna kravína z asi 30m. Vlevo Fenix L2D Premium 100, vpravo Tiablo A9 Q5.

Díky vlhkému vzduchu a velmi intenzivnímu ohnisku vykreslilo Tiablo hezký paprsek do vzduchu. Odstín bílé mají obě světla velmi podobný a to velmi příjemný. Rozdíl ve tvaru světelných kuželů je jasně patrný. Fenix osvětlí i trávu na zemi, Tiablu se ohnisko vejde jen na zeď a je mnohem intenzivnější.

Stěna kravína z asi 30m. Vlevo Fenix L2D Premium 100, vpravo Olight T20 Q5.

V porovnání s Fenixem má Olight studenější světlo, ale na vlastní oči rozdíl tak patrný nebyl. Olightu se ohnisko opět vejde jen na zeď a je také intenzivnější.

Komín z asi 50 metrů. Vlevo Fenix L2D Premium 100, vpravo Tiablo A9 Q5.

Tady je dobře vidět, že na 50 metrů už Fenixu pomalu dochází dech a Tiablo ho teprve nabírá:-)

Suma sumárum první dojmy jsou asi takové, že obě světla jsou vhodná především pro svícení na velkou vzdálenost (30 – 200m). Zvláště Tiablo v tomto opravdu exceluje. Pro použití na menší vzdálenost, do domácnosti, nebo na kolo bych je nedoporučil. Na to je ohnisko příliš úzké a osvětlí jen malou plochu (i když velmi intenzivně).

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.