Svítilna MTE C2 – 5 mode

A máme tady druhou recenzi na další zajímavou ruční svítilnu. Tentokrát se jedná o svítilnu MTE C2 – 5 mode, osazenou výkonnou bílou led od firmy SSC.

Parametry:
napájení: 1xAA
světelný zdroj: SSC Z-Power LED P4 U-bin
materiál: hliníková slitina
váha: 32g
rozměry: délka 9,6 cm, vnější průměr 2,0 cm, vnitřní průměr 1,52cm
reflektor: plastový hladký
cena: 18,84$ = cca 400Kč (v době nákupu)

MTE C2 na ruce

MTE C2 – 5 mode

Svítilna je napájená 1xAA baterií, je možné použít 1,5V alkalickou i 1,2V nabíjecí. Tato svítilna je zajímavá tím, že poskytuje 5 režimů svícení. Režimy jsou v tomto pořadí 100% – max /60% – medium /40% – low /Strobe/SoS, tzn 3 úrovně výkonu a dva blikací módy. Strobe je velmi rychlé „stroboskopické“ blikání, SOS (překvapivě:) vyblikává signál SOS v morseovce (3 krátké zablikání, 3 dlouhé, 3 krátké, 4s pauza a zase dokola). Mezi režimy přepínáte tak, že tlačítko zmáčknete jakoby do půlky a režim se přepne. Když tlačítko zmáčknete naplno, tak svítilnu vypnete/zapnete. Pokud je svítilna vypnutá déle než 2 sekundy, tak si do příštího zapnutí pamatuje naposledy použitý režim. Pokud ji vypnete a zapnete během 2 sekund, tak dojde k přepnutí do dalšího režimu.

MTE C2, Ultrafire C3 1xAA

MTE C2 společně s Ultrafire C3 1xAA

Kvalita zpracování je pouze průměrná. Rozdíl je hlavně znát na plastovém reflektoru, který má na nejširším okraji nepěkné otřepy. Naštěstí to na světelném kuželu není nijak znát. Odolnost proti vodě bude také horší, na závitech těla sice jsou těsnící O-kroužky, ale před sklíčkem reflektoru žádné těsnění není. Tlačítko jde zmáčknout dost ztuha. Přepínání mezi módy není indikované nějakým kliknutím, takže na správnou pozici půl-zmáčknutí si budete muset trošku zvykat. Mechanické zpracování svítilny je jinak dobré, závity jsou vysoustruženy dobře, vroubkování těla pro lepší úchop není moc výrazné, matná černá anodizace je lepší než u Ultrafire C3 – po několika pádech zatím žádné oprýskání barvy. Ještě jednu nepříjemnou vlastnost musím zmínit a to je slabé vysoké pískání elektroniky v módech 60% a 40%, je slyšitelné i na poměrně velkou vzdálenost 1 až 2 metry. Zřejmě se jedná o pískání cívečky v PWM regulaci.

Výdrž na baterie (doplněno 4.9.2007). Výdrž je měřena s novými aku sanyo 2700mAh. Čas měřím do doby než dojde k výraznému poklesu jasu, svítilna má elektronický regulátor, takže většinu času svítí prakticky naplno.

1xAA sanyo 2700mAh:
max: 1:07h
medium: 2:20h
low: 4:05h
Strobe a SOS neměřeno.

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru, max 1/60s a max 1/320s, medium 1/60, low 1/60 a vodorovně se stěnou max 1/100s.
  MTE C2, stena max 1/60 MTE C2, stena max 1/320 MTE C2, stena med 1/60 MTE C2, stena low 1/60 MTE C2, stena vodorovne max 1/100
 2. Roh místnosti z 5 metrů, 0,5s(max, medium, low).
  MTE C2, roh max MTE C2, roh med MTE C2, roh low
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s (max, medium, low), zahrada až 25 metrů (max, medium, low), 2,5s a výřez detailu se stromem (max).
  MTE C2, ker max MTE C2, ker med MTE C2, ker low MTE C2, zahrada max MTE C2, zahrada med MTE C2, ker low MTE C2, zahrada detail max
 4. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s.
  MTE C2 kravin

Z fotek bílé stěny dobře vidíme, že rozprostření světla je od středu velmi plynulé, bez známek nějakých artefaktů. Odstín je v reálu spíše trochu studenější.

Pokud porovnáme fotky s předchozí recenzovanou svítilnou Ultrafire C3, tak je jasně patrné, že MTE C2 má méně intenzivní světlo v ohnisku, ale intenzivnější světlo okolo ohniska. A celkově dává víc světla (dobře patrné na fotce z místnosti). Při použití nižších módů se svítilna zahřívá mnohem míň a výdrž je taky větší. Na svícení např. doma v místnosti zcela ideální.

Závěr

MTE C2 5-mode je slušná kapesní svítilna s průměrným zpracováním. Díky širokému kuželu světla s plynulým přechodem světla od ohniska do ztracena je opravdu dobrá na osvětlení bližších cílů (do 20m), díky tomu je i vhodná jako základní světlo na kolo (pokud vám nevadí kratší výdrž), do domácnosti nebo kamkoliv jinam. Pokud nepotřebujete vysoký výkon, který je vykoupen nízkou výdrží, můžete použít některý z nižších módů. Navíc když se dostanete do svízelné situace můžete využít i blikání SOS:-) Pokud chcete někoho naštvat, můžete mu posvítit do obličeje módem Strobe, zaručeně se mu to nebude líbit:-) Záblesky jsou opravdu velmi intenzivní a rychlé. Původně jsem myslel, že bych mohl Strobe vyžívat vpodvečer na kole, ale raději mám zapnuté jen SOS (záblesky jsou delší a s většími pauzami, takže tolik neřežou do očí). Musím zmínit i horší dílenské zpracování, které je ale vykoupeno nižší cenou.

Hodnocení

kvalita provedení: 5/10
světelný výkon: 7/10

2 komentáře k článku “Svítilna MTE C2 – 5 mode”

 1. Tenhle kus bych podle
  Tenhle kus bych podle porovnání s ostatníma svítilnama odhadnul na 80lm. Co z těhle svítilen vybrat nevím, podle popisů na DX se nedá moc orientovat, protože jsou často nepravdivé.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.