Romisen RC-G2

Pokud jste si mysleli, že jsem už na extra levná čínská světla zapomněl, tak dnes to snad napravím:-) Za cenu pouhých 10,90$ tu máme Romisen RC-G2 osazený starší LEDkou Cree XR- C P2.

Parametry:
napájení: 1xAA
světelný zdroj: Cree XR-C P2
materiál: slitina hliníku
váha: 59g
rozměry: délka 10,7cm, vnější průměr v nejširším místě 2,8cm, vnitřní průměr 1,50cm
reflektor: hliníkový texturovaný
cena: 10,90$ (v době nákupu)

romisen_rcg2_ruka2.jpg

Romisen RC-G2

Svítilna je napájená jednou tužkovou baterií, můžete použít jak jednorázové 1,5V baterie, tak nabíjecí 1,2V akumulátory. Režim máte k dispozici jeden, tlačítko umožňuje momentální zapnutí svítilny pouhým namáčknutím („forward clicky“).

romisen_rcg2_srovnani.jpg

Zleva: MTE Rebel 0100, Fenix L1D, Romisen RC-G2

Kvalita zpracování je na tuto cenovou kategorii překvapivě dobrá. Určitě lepší než například u dříve recenzovaných MTE. Závity jsou vyrobené přesně, ale nejsou namazané a vržou:-) O-kroužky najdete jak u všech závitů, tak u sklíčka reflektoru, takže odolnost proti vlhku nebude problém. Jak jsem již psal výše, tlačítko umožňuje okamžité zapnutí svítilny namáčknutím. Tlačítko lehce vystupuje nad okraj, takže svítilnu nemůžete postavit jako svíčku. Reflektor je hliníkový s texturou a pro světlo na 1xAA je nezvykle velký. Na těle se materiálem rozhodně nešetřilo a konstrukce svítilny je poměrně bytelná, což je samozřejmě znát na váze. A třešnička na dortu je překvapivě agresivní vroubkování na koncovce a hlavě, což společně s hranatou prostřední částí zajišťuje pevné držení i v rukavicích.

romisen_rcg2_reflektory.jpg

Zleva: MTE Rebel 0100, Fenix L1D Q5, Romisen RC-G2, Ultrafire WF-606A

romisen_rcg2_casti3.jpg

Výdrž na baterie jsem měřil jako dobu, než dojde ke zřetelnému poklesu jasu. Jak jas časem klesá si ověřuji občasnými fotografiemi, normálně je nezveřejňuji, ale tentokrát jsem udělal malou koláž.

1xAA sanyo 2700mAh: 1:35 h
1xAA sanyo eneloop 2000mAh: 1:15 h

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru, expozice 1/60s a 1/320s.
  romisenrc-g2_stena.jpg romisenrc-g2_stena2.jpg
 2. Roh místnosti z 5 metrů, 0,5s.
  romisenrc-g2_roh_long.jpg romisenrc-g2_roh_short.jpg
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s, zahrada až 25 metrů, 2,5s a výřez detailu se stromem.
  romisenrc-g2_ker.jpg romisenrc-g2_zahrada.jpg romisenrc-g2_zahrada_detail.jpg
 4. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s.
  romisenrc-g2_kravin.jpg

Z fotek bílé stěny vidíme poměrně úzké ohnisko, které plynule přechází do halo. Odstín není na fotkách moc vidět, ale je lehce žluto zelený.

Výkonově na tom Romisen není moc dobře, odhadnul bych ho tak na +-50 lumenů. Díky poměrně úzkému ohnisku má vzhledem k výkonu relativně dobrý dosvit, ale celkově se jedná o nejslabší ruční svítilnu co jsem zatím testoval.

Závěr

Romisen RC-G2 je svítilna s překvapivě kvalitním a bytelným provedením. To se samozřejmě odráží na velikosti a váze svítilny. Díky použití starší LED Cree XR-C P2 však výkonově nijak neexceluje a je vhodná spíš pro méně náročné uživatele. Na druhou stranu při porovnání s běžnými domácími žárovkovými svítilnami na 2xAA i 4xAA vychází jako jednoznačný vítěz. Pokud vám není bastlení cizí, můžete ze svítilny využít jen její tělo a LED s elektronikou vyměnit za něco lepšího.

Hodnocení

kvalita provedení: 7/10
světelný výkon: 5,5/10

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.