Regalight WT1 v2.

V dnešní recenzi se podíváme na svítilnu Regal WT1, častěji označovanou (podle jména výrobce) jako Regalight WT1. A to dokonce verze 2, která se proti verzi 1 liší o 10% vyšším výkonem. Regalight je jedna z nových společností, která začala prodávat svítilny teprve na podzim 2007 a její osud je zatím nejasný. Zatím jediný vyráběný model WT1 se totiž, dle informací od jednoho z dealerů na CPF, přestal vyrábět. Ale například na lighthound.com mají svítilnu pořád v nabídce.

Parametry:
napájení: 2xCR123, 2xRCR123, 1×18650
světelný zdroj: Cree XR-E Q5
materiál: slitina hliníku
váha: 142g
rozměry: délka 14,3cm, průměr těla 2,5cm, průměr v nejširším místě 3,5cm, vnitřní průměr 1,9cm
reflektor: hliníkový hladký (+ volitelně texturovaný)
cena: 91,99$ (koupeno za zaváděcí cenu 65$)

regalightwt1.jpg

Regalight WT1

regalightwt1_prislusenstvi.jpg

Svítilna je standardně dodávaná s bohatým příslušenstvím, dostanete dlouhé poutko, pouzdro, náhradní černou čepičku na tlačítko a náhradní o-kroužky. Protože byla svítilna koupená v zaváděcí akci, byl ještě navíc přibalen texturovaný reflektor a vypínač se dvěma režimy low-high.

Svítilna podporuje napájení dvěma jednorázovými CR123 nebo nabíjecími RCR123 bateriemi. Můžete použít i jeden lithiový akumulátor typu 18650. Svit je konstatně regulovaný jen s 2x CR123/RCR123 bateriemi, s 1x 18650 je neregulovaný a postupně pomalu klesá. Výrobce uvádí světelný tok 220 lumenů, při použití vypínače se dvěma režimy je světelný tok v režimu low 60 lumenů.

regalightwt1_ruka1.jpg

Kvalita zpracování je výborná. Závity jsou přesné a na těle jsou opatřeny dokonce dvěma oranžovými o-kroužky. Ostatní závity jsou rovněž utěsněny, o-kroužek u sklíčka reflektoru je z fosforesujícího materiálu. Výrobce uvádí vodotěsnost až do hloubky 5 metrů. Tlačítko vystupuje nad okraj a jako svíčku tudíž svítilnu nepostavíte. Oba reflektory jsou z vyrobené z hliníku. Vroubkování na svítilně nenajdete, ale díky tvaru těla se drží dobře. Celkově je konstrukce svítilny poměrně bytelná a působí na mně opravdu dobrým dojmem.

regalightwt1_casti.jpg

Části svítilny

Výdrž na baterie jsem měřil se třemi druhy li-ion akumulátorů. Svítilna nemá zabudované varování při vybitých akumulátorech, takže jsem měřil čas buďto do vypnutí svítilny zásahem ochranné elektroniky akumulátorů a nebo do doby než výrazně začal klesat jas svítilny. Jak jsem již psal výše při použití 1×18650 akumulátoru je svit neregulovaný a pomalu klesá, na druhou stranu díky vysoké kapacitě 18650 akumulátorů dostanete opravdu dlouhou výdrž. Výdrž s jednorázovými CR123 bateriemi je podle této recenze na CPF asi 2 hodiny.

1x AW 18650 2200mAh: 3:05h
2x AW RCR123 750mAh: 0:54h
2x AW RCR123 LiFePo4 500mAh: 0:30h

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru, expozice 1/60s a 1/320s a vodorovně se stěnou 1/100s.
  regalightwt1_stena1.jpg regalightwt1_stena2.jpg regalightwt1_stena_vodorovne.jpg
 2. Roh místnosti z 5 metrů, 0,5s a 0,1s.
  regalightwt1_roh_long.jpg regalightwt1_roh_short.jpg
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s. Zahrada až 25 metrů, 2,5s a výřez detailu se stromem.
  regalightwt1_ker.jpg regalightwt1_zahrada.jpg regalightwt1_zahrada_detail.jpg
 4. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s.
  regalightwt1_kravin.jpg

Všechny fotky jsem dělal s hladkým reflektorem, takže z fotek bílé stěny vidíme kužel z úzkým hodně intenzivním ohniskem. Rovněž vidíme i různé nerovnoměrnosti a artefakty, ale venku vidět nebudou. Odstín světla je příjemná neutrální bílá.

Pro porovnání jsem udělal i pár fotek s texturovaným reflektorem. Texturovaný reflektor kužel lehce vyhladí, ohnisko se trochu rozšíří a přechod z ohniska do halo je mnohem plynulejší. Zvláště při použití v místnosti a na kratší vzdálenost je kužel hezčí. Na fotkách ten rozdíl není moc patrný, ale na vlastní oči je to vidět líp. Díky roztažení ohniska se lehce zkrátí dosvit.

hladký reflektor – texturovaný reflektor
roh_detail_smo.jpg roh_detail_op.jpg regalightwt1_stena21.jpg regalightwt1_op_stena2.jpg

Regalight WT1 se řadí ke světlům jako je Tiablo A9, Raidfire Spear či Dereelight DBS, které jsou určené pro použití na velkou vzdálenost. Sice není tak extrémní jako ostatní uvedená světla, ale zase má o něco menší rozměry. Krátké porovnání s Tiablem A9 a Raidfire Spear si můžete prohlédnout v tomto starším příspěvku.

Závěr

Regalight WT1 je výborné světlo se špičkovou kvalitou zpracování a vysokým výkonem. Poslouží hlavně pro svícení na delší vzdálenost a dobře vám dosvítí i na vzdálenost větší než 100m. Pokud si k němu pořídíte i 18650 li-ion akumulátory, odmění se vám světlo dlouhou výdrží. Bohužel kvůli současné nejasné situaci kolem výroby možná zůstane světlem jen pro pár šťastlivců, kteří ho koupili včas.

Hodnocení

kvalita provedení: 9,5/10
světelný výkon: 8,7/10

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.