Nová světla a komplikace s focením

Když jsem začínal psát tenhle blog, nenapadlo mně, že bych někdy recenzoval víc světel než těch pár co si koupím. A už vůbec mně nenapadlo, že se to protáhne až do podzimu či ještě déle:-). Ale díky ochotě a nadšení lidí, které jsem od té doby poznal, mám možnost dostat se k různým zajímavým světlům. Nejedná se jen o svítilny od Fenixu, ale díky panu Milanovi Š. (zdravím!) například k svítilně Tiablo A9 Q5 a Olight T20 Q5. Obě světla jsou osazena Cree XR-E Q5 a svítí opravdu nádherně.

Bohužel současné počasí mi recenzování poměrně komplikuje. Jak přišel podzim, podmínky se mění čím dál víc. Nejen, že stromy opadaly a tráva žloutne, ale hlavně večer bývá vlhčí vzduch nebo dokonce mlha. Na trávě je silná rosa a když zaprší tak to pomalu osychá.

Proto asi nebude možné u budoucích recenzí zaručit stejné podmínky. Nejhorší je mokro – kapky na trávě fungují jako malá zrcadla a tráva pak vypadá úplně jinak. Mokrá kůra a asfalt jsou zase hůře vidět, protože více světla pohltí nebo odrazí jiným směrem než za sucha.

Jak se mohou lišit stejné záběry za sucha a po dešti je dobře vidět na následujících fotkách:

Sucho

Po dešti

Sucho

Po dešti + silná rosa + opadané listí ze stromu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.