Nejnovější LED dostupné v ČR

Aktualizace 1.5.2008

U velkých maloobchodů jako GES či GME zatím nové výkonné LED neseženete, proto zde uvádím pár firem, které mají nejnovější LED v nabídce. Ne všechny mají úplně aktuální webové stránky, proto je musíte kontaktovat pro konkrétní informace o sortimentu a cenách.

Svitilny.eu mimo svítilen nabízí i výkonné LED Cree, včetně optik od společnosti Ledil.

Tron.cz je distributor Cree LED pro ČR a mají k nim i příslušenství jako optiky a elektroniky. Pan Šulák mi poskytl ceník samostatných Cree LED v kusovém množství. Cena montáže na tištěný spoj (hvězdu, kulatou základnu atd.) je zhruba 20Kč, optiky mají od firem Ledlink a Carclo za jednotnou cenu 35Kč. Všechny ceny jsou bez DPH. Protože se jedná o velkoobchod, tak nemají o jednokusové objednávky moc zájem.

Official.cz je distributor LED od SSC (Seoul Semiconductor) a dalšího příslušenství.

Lightronic.cz mají LED od Cree i SSC v různém provedení, rovněž včetně příslušenství jako jsou optiky a elektroniky. Před půl rokem jsem zde uváděl i některé ceny, ale předpokládám, že nyní už nejsou aktuální.

Pokud máte tip na nějakého dalšího českého prodejce, či máte podrobnější informace, tak neváhejte a napište to do komentářů:-)

6 komentářů k článku “Nejnovější LED dostupné v ČR”

 1. Prodej LED + optika
  Zdravím, narazil jsem na následující odkaz, mají v nabídce nějaké LED, ale hlavně optiky a reflektor.Alespoň ten reflektor bude snad použitelný s různými typy LED.Je to za přijatelný peníz i mírné poštovné při platbě předem na účet.

  http://www.diody.mujobchod.info/index.php?p=

 2. nic moc
  Upřímně řečeno ty ledky za moc nestojí. Jsou na úrovni starých luxeonů a cena je stejná jako za nové cree…

  1. Optika + reflektor
   Tak jsem zkusil z výše uvedeného odkazu objednat optiku 15° a reflektor(ten má uvedeno 10°).Použil sem je s LED z GME – STAR 1-nevím co je to za značka.Vyzařuje 120°.A funguje to.Optika na LEDce dokonce drží.Pokud seženu cree xr-e, tak by mně zajímalo jestli to půjde dohromady.

   1. To z GME bude asi 1W luxeon.
    To z GME bude asi 1W luxeon. pokud to s ním funguje, tak to bude fungovat například i s SSC P4. S Cree už fungovat nemusí, protože má trochu jiný úhel vyzařování. Jinak obvykle každý prodejce LED má zároveň i příslušné optiky, které s danou led zaručeně fungují.

    1. Spíš nějaká no name
     Luxeony 1W 30-45lm ,mají zvlášť za nějakých 135,-.Tato byla za 75,- prý 40-60lm :o/
     Psal sem jim dotaz na bližší info, ale neozvali se.Optiky v GME jsou – za 120,- ale bez popisu úhlu.Ve výše zmíněné prodejně za 40-60,- 6°,15°,30°, a reflektor 10°.Jinak dík za typ na SSC-Official má prodejnu ve Zlíně a to mám kousek, tak to asi zkusím – CREE v nejbližších letech pro obyčené smrtelníky v Česku zřejmě nebude. :o(

     1. Na officiálu by už měli mít i
      Na officiálu by už měli mít i SSC P4 U2 (100-118lm/350mA), mám je sice z jiného zdroje, ale už jsem s nima upravil pár luxeonových světel a ten rozdíl opravdu stojí za to. Časem to hodím i sem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.