G&P GP771 35W HID

Sice jsme na LEDmanii, ale občasný pohled ke konkureci nikdy nezaškodí:) Jedno HID světlo jsme tu už v minulosti měli. Tentokrát to bude dokonce 35W HID světlo, které má podle výrobce světelný tok 3500 lumenů. Což je hodnota, kterou běžně dostupná LED světla zatím zdaleka nedosahují. Sice i takhle silnou LED svítilnu postavit lze, ale budete muset řešit problémy s nalezením vhodné elektroniky, optiky a zajištěním dostatečného chlazení. Ale nepochybuji o tom, že do pár let budou mít LED převahu i v oblasti takhle vysokých výkonů.   

Parametry:
napájení: vestavěný akumulátor (11,1V 2600mAh)
světelný zdroj: 35W HID výbojka
materiál: slitina hliníku
váha: 630g
rozměry: délka 22,5cm, průměr hlavy 8,5cm, průměr těla 4,5cm
reflektor: hliníkový texturovaný
cena: Ebay 250-300$ (včetně poštovného)

G&P GP771 35W HID

Svítilnu dostanete ve velké vypolstrované krabici, která světlo dostatečně ochrání během transportu. Součástí balení je nabíjecí kolébka a nabíječka. Trochu mě překvapila absence jakéhokoliv návodu k použití. U většiny HID světel je totiž nutné dodržovat určitá pravidla. Po vypnutí je nutné počkat několik desítek vteřin či minut, než můžete svítilnu opět zapnout (jinak by mohlo dojít k poškození). Sice exitují i ruční HID světla s funkcí „hot restrike“, která můžete opětovně zapnout okamžitě po vypnutí, ale za ty si také pěkně připlatíte.

Svítilna má v těle zabudovaný li-ion akumulátor. Jeho nominální napětí je 11,1V a dle různých zdrojů má 2300 nebo 2600mAh. Pro nabíjení se část s akumulátorem odšroubuje ze svítilny, spínačem se zapne a posadí se do nabíjecí kolíbky. Režim má svítilna jen jeden. Po zapnutí světlo pomalu zesiluje a na plno začne svítit asi po 30-60 sekundách.

Svítilna je sice poměrně velká, ale pořád se drží dobře a i hmotnost je přijatelná (zvláště vzhledem k výkonu)

Kvalita zpracování mi přijde velmi dobrá. Závity jsou vyrobené precizně a opatřené o-kroužky. Pod sklíčkem však těsnění chybí a i na samotné svítilně je napsané „not for diving“, takže na ponoření vodotěsná nebude. Nicméně trochu deště by přežít měla. Reflektor je texturovaný hliníkový a má poměrně zvláštní tvar. Parabolická je jen zadní část a okraje jsou rovné. Část s reflektorem je k tělu přišroubovaná na poměrně dlouhém závitu a povolováním tak lze kužel lehce zoomovat (při povolování se kužel rozšiřuje). Tělo je opatřené vroubkováním a i díky tlustému průměru se drží dobře. Na hlavě najdeme žebrování pro lepší chlazení, ale i přesto se svítilna poměrně rychle zahřívá. Tlačítko je na konci svítilny a je mírně zapuštěné pod okraj.

Výdrž na baterie jsem měřil do vypnutí svítilny. V zabudovaném liion akumulátoru je i ochranná elektronika, takže při vybití na určitou úroveň se svítilna vypne a musíte dát akumulátor nabít. Vzhledem k tomu, jak se svítilna zahřívá jsem ji během testu ofukoval velkým ventilátorem a i tak jsem test v polovině raději přerušil, nechal ji vychladnout a pak jsem teprve pokračoval. Možná to nutné nebylo, ale protože jsem měl svítilnu jen zapůjčenou, byl jsem raději opatrný abych ji náhodou nezničil.

Výdrž s vestavěným akumulátorem: 40 minut

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru. 1/60s + 1/320s a vodorovně se stěnou 1/100s.
 2. Roh místnosti z 5 metrů (0,5s + 0,1s)
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s.
 4. Zahrada až 25 metrů, 2,5s a výřez detailu se stromem.
 5. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s.

Fotky ani není potřeba moc komentovat:) Protože jsem použil časy stejné jako při focení normálních LED světel, tak je většina fotek dost přepálená. V reálu vaše oči nic přepáleného neuvidí (i když v místnosti blízko od zdi se na to opravdu moc koukat nedá). Každopádně to demonstruje sílu světla.

Z fotek bílé stěny vidíme poměrně široké intenzivní ohnisko a extra široké rovněž intenzivní halo. Odstín je velmi příjemná bílá s teplým nádechem (výrobce uvádí teplotu barev 5000K).

V některých starších recenzích jste mohli vidět i fotky vzdálenějších cílů, takže je sem také přidám. Vše focené s časem 5s. Dosvit je opravdu výborný. Vzhledem ke konstrukci reflektoru(rovný okraj) má svítilna i velmi široké halo, takže současně svítí do dálky i pod nohy. Pokud by byl použitý lépe tvarovaný hladký reflektor, tak by dosvit mohl být ještě mnohem větší. 

Dům vzadu 290m – dům 146m – komín 107m – stromy asi 50m

Závěr

G&P GP771 je extra výkonná relativně kompaktní HID svítilna s dobrým zpracováním. Je vhodná pro situace, kdy potřebujete opravdu hodně světla a daleký dosvit. Je nutné počítat s kratší 40 minutovou výdrží a většími rozměry.

Největší nevýhoda je horší dostupnost svítilny. Zatím je možné ji zakoupit pouze přes honk-kongské obchody na ebay. Takže případná reklamace může být docela problémová. Lépe dostupná svítilna s podobnými parametry a velikostí je Microfire Warrior III, ale její cena je o hodně vyšší.    

Hodnocení

kvalita provedení: 9/10
světelný výkon: 15/10 🙂

12 komentářů k článku “G&P GP771 35W HID”

 1. ten výkon je good, ale ten
  ten výkon je good, ale ten runtime je docela malý a velikost zase dost velká, ta velikost by se dala prekousnout ale ten kratky runtime by mě docela vadil. A nebylo by pro mě ideální že na 100% výkonu se dostanu až za minutu. ale jinak je super, ale výkonem mi stačí RF Spear Prosím poraďte mi, co mam delat když mi u RF Spear necviči vypínač, tak jak by mel? při zapnutí někdy (většinou) zůstane „přilepenej“ a musim zmačknout jeste jednou, nebo dvakrát. Napadá mě, ze by chtel ten vypinac vycistit, ale nevim jak zacit (rozebrat ho. Děkuji moc za odpověď

 2. Co myslíte tím zajišťujícím
  Co myslíte tím zajišťujícím kroužkem? Ten zlatý s dvěma výřezama a nebo ten bílý plastový kroužek s dvěma dírama? Nevim, ten zlatý nejde povolit a pod tim plastovým nevidím vypínač, jen letované kontakty. Děkuji pokud chcete můžete mi odpovědět na e- mail 3547@seznam.cz ocením Vaše rady.

  1. Ten zlatý kroužek se dvěma
   Ten zlatý kroužek se dvěma výřezy. Pokud si nevíte rady, tak raději kontaktujte prodejce a domluvte se na řešení.

 3. Petr_3547 - dříve Anonym

  K vypínači jsem se dostal,
  K vypínači jsem se dostal, vyrobil jsem si „klíč“ z kroužku ma klíče který se musí držet v kleštích, ale vypínač jsem nerozebral víc, než, povolením toho zajištujícího kroužku a oddělením gumové krytky, jinak jsem ho nerozebral a tak jak jsem ho rozebral, tak jsem z něho vyfoukal prach…….. atd ale když jsem ji sestavil, tak vypínač cvaká jea má, ale nespíná tak jak má když ho pustítm, tak svítilna zhasne, ale vypínač se zajistí na poloze jiné než při vypnutí, takže nevím, čím to je, ale nejsem si vědom žádného přílišného rozebrání ani špatného sestavení (nebylo co sestavovat, kromě zašruobování závitu) Děkuji za radu.

 4. Ahoj premyslim o koupi teto
  Ahoj premyslim o koupi teto baterky, ale zajimala by me jedna vec a to ohledne jejich akumulatoru. Lze se k akumulatoru dostat? A pokud ano a vlivem toho ze baterka ma kruhovy prurez je akumulator slozeny z vice jednotlivych akumulatoru? A pokud je slozeny z vice, jsou to Lion 18650 (nebo LRB-168A, ktere by mely byt z 18650 kompatibilni), tzn mohl bych mit sebou vice „trojic“ prednabitych akumulatoru a tim tak zivotnost sviceni prodlouzit?
  Dekuji autorovi za odpoved
  Jirka

  1. Baterie je složená z několika
   Baterie je složená z několika jednotlivých akumulátorů. Podle velikosti asi 18650 nebo 17670. Jednoduše se asi rozdělat nedá, přišla mi dobře zapečetěná. Celá baterie se dá dokoupit jako náhradní díl. Výměna jednotlivých aku v polních podmínkách nepřipadá v úvahu. Mimochodem, původní baterie majiteli po necelém roce přestala fungovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.