Fenix L2D Premium Q5

Fenix L2D Premium Q5 je momentálně nejnovější model řady L2D. Od předchůdce L2D CE se liší použitím novější LED Cree XR-E Q5 a texturovaným reflektorem. Sesterský model L2D Premium 100 se kvůli nedostatku Luxeon Rebel LED vyrábí v menším množství a jeho dostupnost je špatná.

Parametry:
napájení: 2xAA
světelný zdroj: Cree XR-E Q5
materiál: slitina hliníku
váha: 52g
rozměry: délka 14,7cm, vnější průměr v nejširším místě 2,15cm, vnitřní průměr 1,47cm
reflektor: hliníkový s texturou
cena: 1499Kč (v době testu)

fenixl2dpremq5.jpg

Fenix L2D Q5

fenixl2dpremq5_prislusenstvi.jpg

Stejně, jako u všech ostatních Fenixů dostanete svítilnu v pěkné černé krabičce. Uvnitř na vás čeká svítilna, pouzdro, poutko na ruku, náhradní čepička na vypínač, dva náhradní o-kroužky, záruční list a návod k použití v českém a anglickém jazyce.

Svítilna je napájená dvěma AA bateriemi, můžete samozřejmě použít jak 1,2V akumulátory tak jednorázové 1,5V baterie. K dispozici máte dokonce šest režimů svícení a to low (12 lumenů)/medium (53 lumenů)/high (107 lumenů)/ turbo (180 lumenů) /strobe – stroboskopické blikání/SOS – signál SOS. Režimy jsou rozděleny do dvou skupin – turbo+strobe a low+medium+high+SOS, mezi skupinami se přepínáte otáčením hlavy svítilny. Režimy v rámci skupiny přepínáte klasicky půl-zmáčknutím tlačítka na konci svítilny. Pokud svítilnu zapnete při plně utažené hlavě, dostanete se přímo do režimu turbo, tlačítkem pak můžete přepínat jen mezi turbo a strobe. Když hlavu trochu povolíte, tak se svítilna přepne do režimu low a tlačítkem přepínáte mezi low/medium/high/sos. Opětovným utažením hlavy se dostanete opět do režimu turbo. Z popisu to možná vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to úplně jednoduché:-)

fenixl2dpremq5_ruka.jpg

Kvalita zpracování je jako u všech Fenixů velmi dobrá. Všechny závity jsou vyrobeny přesně a z továrny jsou již namazané. Závity jsou samozřejmě opatřeny těsnícími o-kroužky, výrobce uvádí vodotěsnost dle standartu IPX8 – svítilna by měla vydržet pod vodou v hloubce 1,8 metru po dobu 30 minut. Tělo je opatřeno černou pololesklou anodizací, na několika místech je opatřeno vroubkováním (proti předchozímu modelu L2D CE přibylo vroubkování na hlavě), to by ale mohlo být drsnější. Tlačítko mi jako u všech Fenixů vyhovovalo. Samozřejmě je zapuštěné, takže svítilnu můžete postavit jako svíčku.

fenixl2dpremq5_casti.jpg

Výdrž na baterie jsem měřil jako dobu, než dojde ke zřetelnému poklesu jasu. Svítilna má kvalitní elektroniku s konstatní regulací výkonu, takže svítí stále naplno, dokud baterie dokáže dodávat dostatek energie. Pak dojde k rychlému poklesu jasu a svítilna ještě nějakou dobu svítí slabým světlem. Při testech výdrže si dělám čas od času kontrolní fotografie a tentokrát jsem opět udělal menší koláž při testu výdrže na turbo se sanyo 2700mAh.

Výdrž s akumulátory sanyo 2700 mAh:
Turbo: 2:20h
High: 4:45h

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru, turbo 1/60s a 1/320s, (high, medium, low) 1/60s. A vodorovně se stěnou 1/100s.
  fenixl2dpremq5_stena_turbo.jpg fenixl2dpremq5_stena_turbo2.jpg fenixl2dpremq5_stena_high.jpg fenixl2dpremq5_stena_med.jpg fenixl2dpremq5_stena_low.jpg fenixl2dpremq5_stena_vodorovne.jpg
 2. Roh místnosti z 5 metrů. Turbo na 0,5s a 0,1s. A 0,5s (high, medium, low).
  fenixl2dpremq5_roh_turbo_long.jpg fenixl2dpremq5_roh_turbo_short.jpg fenixl2dpremq5_roh_high_long.jpg fenixl2dpremq5_roh_med_long.jpg fenixl2dpremq5_roh_low_long.jpg
 3. Keř z 5 metrů, 1,3s (turbo, high). Zahrada až 25 metrů, 2,5s (turbo, high) a výřez detailu se stromem na turbo.
  fenixl2dpremq5_ker_turbo.jpg fenixl2dpremq5_ker_high.jpg fenixl2dpremq5_zahrada_turbo.jpg fenixl2dpremq5_zahrada_high.jpg fenixl2dpremq5_zahrada_turbo_detail.jpg
 4. Kravín vzdálený asi 40 metrů. Čas 5s. (turbo, high)
  fenixl2dpremq5_kravin_turbo.jpg fenixl2dpremq5_kravin_high.jpg

Z fotek bílé stěny vidíme, že i přes použití texturovaného reflektoru se nepodařilo všechny artefakty úplně odstranit, hlavně jde o přítomnost tmavšího kruhu kolem ohniska. Odstín je trochu teplejší než například u dříve testovaného P3D Premium Q5 a je lehce do žlutozelené.

Když jsem porovnával rozdíl ve výkonu proti modelu L2D Premium 100, tak jsem skoro nenašel rozdíl. Dosvit mají obě svítilny naprosto stejný, model Premium Q5 má o něco jasnější halo. Momentálně se jedná o nejsilnější svítilnu na dvě tužkové baterie co jsem zatím testoval, pokud chcete něco silnějšího, musíte se poohlédnout po nějaké svítilně na lithiové baterie.

Závěr

V závěru recenzí modelů Fenix L2D se už asi začínám lehce opakovat, ale nezbývá mi než napsat opět to samé. Fenix L2D Premium Q5 je výborná svítilna, která ze dvou tužkových baterií vymáčkne vysoký světelný výkon a oplývá velmi dobrou kvalitou zpracování (vodotěsnost, efektivní elektronika…). Díky výraznému odstupňování režimů je svítilna vhodná pro široké spektrum použití, ať už třeba na kole, nebo na chůzi obtížnějším terénem, nebo jen do stanu, či na čtení.

Děkuji internetovému obchodu Kronium.cz za zapůjčení svítilny k otestování.

Hodnocení

kvalita provedení: 9/10
světelný výkon: 8/10

57 komentářů k článku “Fenix L2D Premium Q5”

 1. Myslivkyně

  Vhodná svítilna
  Ráda bych se s vámi poradila o doporučení svítilny pro myslivost. Potřebuji z posedu osvítit např. kus zvěřě na vzdálenost např. 120 m tak abych dobře rozlišila o jakou zvěř se jedná.Cena max. do 1500 Kč. Děkuji předem za odpověď a doporučení vhodné led svítilny.

  1. vhodná svítilna
   Jaké baterie preferujete? Ze svítilen na dvě tužkové baterie mají nejlepší dosvit nový Fenix TK20 (má být dostupný na konci srpna) a nebo Olight T25.

   Ze svítilen na lithiové CR123 baterie má v této cenové relaci nejlepší dosvit Fenix TK11. Sice už je mírně nad cenovým limitem, ale dosvit má asi dvakrát větší. Jedna z výhod CR123 baterií je, že velmi dobře fungují i v mrazu. Podrobněji zde http://www.ledmania.cz/recenze/test-cr123-baterii

   Na všechna tato světla zatím nemám napsané recenze, protože se jedná o novinky.

 2. přežije
  zajímalo by mne zda by Fenix L2D Premium Q5 ustála 2ks 3v baterie někde jsem je viděl velikost aa batrek jen 3v máte někdo zkušenost? za odpověd dííky

 3. odpověd stručná 🙂 ale není
  odpověd stručná 🙂 ale není mi uplně jasné proč vždyk tu ledku Cree XR-E Q5 používají i baterky na 2x 3v baterky a pak mají větší svítivost ? že by ta řídící elektronika ?

  1. Jistě, záleží na elektronice.
   Jistě, záleží na elektronice. L2D má takzvanou boost (step-up) elektroniku, která je stavěná na použití s bateriemi, které mají nižší napětí než je napětí LED. Pokud se použijí baterie s vyšším napětím, tak elektronika pustí napětí z baterií přímo do LED, což při 6V znamená jistou smrt pro ledku. Jiné svítilny (např P3D/PD30) mají takzvanou buck (step-down) elektroniku, která funguje jen když je napětí baterií vyšší než je napětí LED. Pak jsou i svítilny s buck/boost elektronikou atd.

   1. Pavel F.

    Olight M20
    Dobrý den! Jakou elektroniku má Olight M20? buck/boost nebo buck ? Předpokládám že jen buck…

    1. Svítilna Olight M20 má buck
     Svítilna Olight M20 má buck elektroniku, nový Fenix TK11 R2 má buck/boost.

 4. aha super odpověd 🙂 mě
  aha super odpověd 🙂 mě odkojily žarovičky a ty steep dawn -up je pro mě španělská vesnice 😀 mám právě tudle potvůrku a je super na běžný nošení na pasku mam nahradní tělo na jednu tužkovku a todle mi dlouho vrtalo hlavou takže dík za zachranu mojí elektoniky :D:D

 5. Fenix L2D Premium Q5 vs. LED svítilna Fenix LD20 Premium Cree Q5
  Dobrý den, zajímalo jáká z těchto dvou svítilen by se více hodila na kolo. LD20 co jsem koukal má novější reflektor ale zase nižší výdrž. Stojí za to se poohlénout po LD20 a nebo bude lepší volit L2D s delší výdrží. V souvislosti s tím by ještě zajímalo jak si vede držák Twofish Lockblocks ohledně pevnosti (aby se svítilna na kole v terénu nepohybovala). Předem děkuji a přeji hezký den.

  1. LD20 by měl mít stejnou výdrž
   LD20 by měl mít stejnou výdrž jako L2D, ke změně došlo jen na papíře. U L2D dosahovaly plné výdrže 2,4 hodin jen některé kusy a většina se pohybovala spíš kolem těch 2 hodin, výrobce proto s novými modely některé parametry upřesnil a nyní uvádí jen 2 hodiny. Jak se liší kužel u LD20 zatím nevím, ještě jsem ho v ruce neměl. Když se twofish podloží gumou a důkladně utáhne, tak se v terénu protáčet nebude. Vzhledem k tomu, že držák je z gumy. Tak může světlo v terénu mírně vibrovat. Ale to záleží i na kvalitě odpružení, s citlivějšími vidlicemi se prý ani nehne.

 6. turbo
  Ahoj. Pořídil jsem si zde popisovanou hračku. Světelný výkon pro mne dost dostačující. Mám však menší problém. Když zvolím režim HIGHT a následně pootočím hlavou na TURBO, nepozoruji žádný rozdíl. Dle mého je stejný svit. Je to možné? Baterie mám zatím 1,5V jednorázovky. Děkuji za odpověď

  1. pokud ty baterie nejsou úplně
   pokud ty baterie nejsou úplně čerstvé, tak už turbo nemusí utáhnout. doporučuju používat akumulátory, nebo když už jednorázové baterie, tak energizer e2 lithium.

 7. Fenix LD20 nebo TK20
  Dobry den, resim svitilnu, jde mi samozrejme o pomer vykon-kvalita-cena, ale zde o dosvit, u TK20 udavaji 180 m, u LD20 neni uvaden, ale ma vyssi svitivost, mensi vahu… – kterou mi doporucite? Dekuji. PM
  PROSIM ODPOVED NA MAIL.

  1. TK20 má lepší dosvit než
   TK20 má lepší dosvit než LD20. Rovněž má teplejší odstín světla (podobný žárovce) a celkově je větší, težší a bytelnější.

   1. Děkuju. Vybírám mezi Fenix
    Děkuju. Vybírám mezi Fenix L2T V2.0 a Fenix TK20 a LD20 Premium Cree Q5. Z Ariga mi napsali, že mám porovnat s baterkou co mám. Nemám ale zatím žádnou, od vás si tedy nechám poradit. Vyšší váha u TK20 mne spíše odrazovala, plus je teplý odstín. Porovnávám i výdrž baterek, sílu svitu atp. Díky za radu a zdravím. Petr M.

    1. Na co budete světlo používat
     Na co budete světlo používat nejčastěji? Podle toho se dá radit dál. Pro myslivce bych doporučil TK20, pro cyklistu L2T a na takové běžné použití, kempování a podobně bych vzal LD20, který je nejuniverzálnější.

     1. Myslivec nebudu nikdy,
      Myslivec nebudu nikdy, cyklista jsem občas – asi tedy běžné užití, univerzálně. Tedy ta LD20. Díky. Petr

 8. Upevnění L2D na hlavu?
  Koupil jsem L2D, maximální spokojenost. Chybí mi ale nějaká možnost upevnění na hlavu (ne na přílbu) např. při turistice – něco na způsob čelovky. Při procházení diskusí jsem narazil jen na spoustu držáků na kolo. Nevíte o nějakém způsobu?

 9. Hledám svítilnu
  Hledám svítilnu která by měla použití hlavně asi jako taktická svítilna protože pracuji u policie prosím o radu . Dobrý dosvit , výdrž , eventuelně nastavení světelného kužele . Rozhoduji se mezi Fenix L2D premium Q5, Led Lenser Hokus Fokus, Olight T 25 Tactical,Fenix TK11, a surefire 1B. Prosím o doporučení eventuelně navržení další volby . Za odpověd děkuji

  1. To je relativně složitá
   To je relativně složitá otázka, každé světlo má své pro i proti:) Jediný Hokus Fokus bych asi vyřadil, protože používá starý luxeon a naopak bych přidal do výběru Fenix TK20, který je z 2xAA světel nejbytelnější, má nejlepší dosvit a navíc má teplý odstín světla.

   Pokud bych však měl všechny výše uvedené svítilny seřadit podle dosvitu, tak by to bylo asi takhle: Fenix TK11, Fenix TK20, Olight T25, Surefire E1B, Fenix LD20 Q5 (novější verze L2D), Fenix L2D Q5.

   Pak je samozřejmě potřeba se rozhodnou podle toho, které baterie chcete používat a jaká velikost by nejvíc vyhovovala. Pokud bych měl svítilny seřadit podle délky, tak by to bylo asi takhle: Surefire E1B, Fenix TK11, Fenix L2D/LD20, Olight T25, Fenix TK20

   Všechny ze jmenovaných svítilen, kromě L2D/LD20, mají taktický spínač, který umožňuje zapnutí světla namáčknutím.

   Pak je tu i otázka ceny atd 🙂

 10. Dobrý den, vybírám světlo na
  Dobrý den, vybírám světlo na kolo. Preferuji co nejvyšší výkon i za vyšší cenu, samozřejmě výdrž. Podle přečtených recenzí se rozhoduji mezi Fenix LD 20 Premium CreeQ5, Fenix L2D nebo svítilnu z řady Fenix PD, případně jsem uvažoval i o Huntlight. Zatím je favorit Fenix LD20, ale rád si nechám poradit. Jezdím v noci a potřebuju vidět. Řeším hlavně to když si koupím dražší model např. Fenix PD nebo zmíněný Huntlight jestli to poznám při jízdě. Za radu a Váš názor předem velice děkuji a moc chválím precizní recenze a fotky, super díky za to

  1. Ak ide o výkon, tak zober
   Ak ide o výkon, tak zober toto:
   http://www.ledmania.cz/svitilny/aurora-ak-p7-5-ssc-p7-c-2-mode
   Návod na kupovanie z DX je napr. tu: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=234&hl=prvni
   Je pravda, že kvalitou ta Aurora na Fenix nemá, ale výkon Aurory na biku využiješ. Ďalšie mínus pre Auroru je výdrž, ale vymeniť batériu raz za necelú hodinu by nemal byť problém. Viac info ešte napr. tu:
   http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=116
   http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=123

   Zas na druhej strane, ak to chceš na silničku, tak by Fenix mohol stačiť.

   1. Dík za tip, zase jsi mi to
    Dík za tip, zase jsi mi to zkomplikoval. Taky si myslím že bude stačit Fenix, jezdím tak 80% na silničce. Na druhou stranu těch 700 lm u Aurory!? Nemáš zkušenosti s tou svítilnou Huntlight Vega?

 11. Samozrejme ti môže stačiť
  Samozrejme ti môže stačiť Fenix, je na tebe, ako sa rozhodneš. Neviem, odkiaľ si, ale možno by si mohol nájsť niekoho v okolí, kto má nejaké to silnejšie svetlo(poprípade viac) doma a mohol by ti ukázať ako to svieti. Napíš odkiaľ si, pri kúsku šťastia sa niekto taký nájde.

  Ja by som zobral na bike Auroru.
  Kvalita by nemala byť výrazne zlá, ale boli problémy napr. s vypínačmi.
  Nízky režim sa dá výmenou rezistora upraviť, ak máš známeho, ktorý sa zaujíma o elektrotechniku a má mikropájku, tak by to nemal byť pre neho problém. V threade z fóra od usera „pepko“ je o tom dosť popísané.

  Fenix L2D má nevýhodu v tom, že okolo hotspotu má tmavé miesto.

  1. Jsem z Vysočiny okres
   Jsem z Vysočiny okres Havlíčkův Brod a právě nikoho kdo by měl podobný světlo neznám.To ba bylo uplně nejlepší vyzkoušet si světlo při jízdě

  2. suivant7

   „Fenix L2D má nevýhodu v tom,
   „Fenix L2D má nevýhodu v tom, že okolo hotspotu má tmavé miesto.“
   Ja mam podla fotiek asi rovnako staru seriu – luminofor aj mimo jadra ledky a bez ochrany proti opacnemu vlozeniu baterii. no a tmavy kruh okolo ohniska nemam. mozno mam iny/lepsi reflektor, alebo predsalen inu seriu. kupoval som zaciatkom februara 2008 na kroniu. dnes uz ma 13mesiacov a zatial maximalna spokojnost.

   1. Pokud vím, tak se vyskytovaly
    Pokud vím, tak se vyskytovaly dvě verze. Jedna s trochu výrazněji texturovaným reflektorem s kuželem zcela bez artefaktů a pak verze s lehčí texturou, kde mohl být tmavší kruh vidět. Ale to jen při svícení na bílou zeď. Při reálném použití to ničemu nevadí.

  3. „Ja by som zobral na bike
   „Ja by som zobral na bike Auroru.
   Kvalita by nemala byť výrazne zlá, ale boli problémy napr. s vypínačmi.“

   o tom neviem … obcas sa moze nieco pokazit, ale neviem o ziadnej systemovej chybe s vypinacmi u aurory … a navyse sa rovno na DX daju kupit nahradne (5ks za 1.90$) …

   1. Na forum.mtbiker.sk jeden
    Na forum.mtbiker.sk jeden napísal toto:
    „tak problem bol docela trivialny. vsimol som si ze na tom zlatom pohyblivom valceku na spinaci bol malicky hrot(asi ako sa to zle odlialo). trochu som to vybrusil a svetlo funguje.“
    No v podstate to je výrobná chyba… aj keď toto je ojedinelý prípad.

    1. no tak to bude fakt velky
     no tak to bude fakt velky problem :-)))

     mimochodom na bikefore jeden napisal toto:
     „Světlo Fenix
     dnes mi doslo toto svetlo a hned po zapnuti som zistil mensi problem, po zapnuti na HIGH a TURBO rezim pocut jemne piskanie vysokej frekvencie, je to pocut uz cca 0,5m od hlavy, je to normalne alebo je to dovod na reklamaciu?“

     a druhy napisal:
     „Na vcerajsom vyjazde som spozoroval dalsi problem s L2D, po zapnuti svetla prestane nefungovat bezdrotovy tachometersvetlo (Sigma 1606L DTS), svetlo vozim na riaditkach a tachometer na predstavci takze su v tesnej blizkosti, ked dam svetlo o kusok dalej tak je to OK, takze musim vymysliet ako a kde co premiestnim“

     takze podla tvojho pristupu fenixa radsej nebrat, maju problemy s elektronikou …

     1. Ok, ok, ok :))) Však ja som
      Ok, ok, ok :))) Však ja som nenapísal, že to nemá brať… ale napísal som to trošku blbo, to uznávam.
      No sa vyjadri aj ty pepko, ako to vidíš s jazdením na ceste so silnými svetlami, lebo pri tvojom prvom bastli máš tuším napísané niečo v zmysle, že netreba oslňovať vodičov…. teraz si ostal len pri prepínaní na low módy?

     2. oslnovanie je velky problem,
      oslnovanie je velky problem, svetla s reflektorom robia uplne blby svetelny kuzel … ono sa to nezda, ale to slabe halo okolo ohniska je dost neprijemne … a je uplne jedno ci to je aurora s P7ckou alebo fenix s Q5kou … preto mam radsej optiky …

      to najlepsie co si myslim, ze je vhodne pouzivat na biku je nieco typu aurora s P7 ledkou a sekonix optikou … jedna vsak neosvetli dostatocnu sirku pred bikom, ale s dvomi je to uz komfort … tieto 2kusy mi svietia stale a ostatne svetelne dela typu endurer zapinam a vypinam podla potreby …

     3. pískání
      mám TK20 a taky píská. Vozim na hlavě, cca 10cm od ucha, při jízdě to nejde vnímat. Nijak to tedy neruší.

      jinak by mě zajímalo, zda když to ruší ten tachometr, jestli to nemůže mít nějáký negativní vliv na lidské tělo????

      co na to Jirik ? 🙂

     4. S pískáním jsem se u Fenixu
      S pískáním jsem se u Fenixu setkal tuším jen jednou a bylo to slyšitelné tak 10cm od hlavy, takže nic významného.

      Elmag záření bude řádově slabší než třeba u mobilu, takže škodlivé to asi bude těžko. Resp. určitě to nebude horší, než záření z jiné elektroniky, kterou jsme neustále obklopení:)

     5. zdraviu to skodit nebude …
      zdraviu to skodit nebude … to by skodili aj tie bezdrotove cyklocomputeri a pulzmetre, ktore to rusi … ale to nie je problem iba fenixu (uviedol som to iba ako priklad – jedna pani povedala :-)) … je to problem PWM regulacie, pokial jej kmitocet zasahuje to komunikacnej frekvencie tychto zariadeni … prave preto mam radsej liionkove lampasiky, ktore su zapojene napriamo, pripadne s malym rezistorom a ziadne dalsie zbytocne suciastky …

     6. suivant7

      rusenie
      ciste pwm s piskanim nic nema, pretoze nema co piskat. tu ide o cievku v step-up menici a je to celkom normalne. do urcitej hranice.

 12. Ahoj. Mám doma fenix L2D. Mám
  Ahoj. Mám doma fenix L2D. Mám otázku, znesie elektronika paralelné zapojenie
  2 x, alebo aj viackrát 3 volty? Ďakujem

  1. Dokud bude napájení 3V tak
   Dokud bude napájení 3V tak samozřejmě žádný problém nenastane. Ale pokud bys chtěl zapojit ty zdroje do série, tak to je o něčem jiném.

 13. Mysllel som na prerobenú
  Mysllel som na prerobenú plochú baterku 3 x 1,5 v, prepojiť zo serie na paralelnú a použiť jednu alebo dve takto upravené batérie. Aká je hodnota max. napetia, ktoré znesie elektronika? Pretože, keď zmerám batériu takto nie je 3 x 1,5 ale 3 x 1,6 v. Ďakujem zainformácie.

  1. Oficiálně je elektronika
   Oficiálně je elektronika stavěná pro napětí 3V, ale neoficiálně snese i o něco víc (do 4,2V ale nefungují pak nízké režimy). Pokud se vejdeš do 3,2V, tak se ničeho bát nemusíš. Jen proč zrovna kuchat a přepojovat plochou baterii? Na co to chceš použít?

 14. Ahoj. Mám ešte otázku, čím
  Ahoj. Mám ešte otázku, čím nahradiť mazaciu emulziu na závitoch, alebo kde sa dá zohnať tovarenská? Za odpoveď vopred ďakujem.

  1. Dá se použít nějaká řídká
   Dá se použít nějaká řídká silikonová vazelína, nebo třeba deoxit gold.

 15. Širší ohnisko
  Dobrý den, potřebuji svítilnu s širším ohniskem a funkcí taktického spínače. Extrémní výkon ani dosvit nepotřebuji, spíše spoléhám na možnost regulace. Zaujal mě Fenix LD20, nevím však jaký je kužel a halo proti L2D a nemám možnost to sám ověřit. Za odpověď děkuji.

  1. Fenix LD20 má ohnisko lehce
   Fenix LD20 má ohnisko lehce užší s lepším dosvitem. Intenzita halo mi přišla stejná. LD20 ani L2T však nemá taktický spínač. Ten má jen Fenix L2T, případně EagleTac P10A2 a nebo Olight T25 Tactical.

   1. Děkuji za odpověď
    Moc Vám děkuji za odpověď, ještě pro upřesnění se chci zeptat zda má širší ohnisko/ podobné jako LD20/ i některá ze svítilen na jednu baterii, AA i CR123. Rozměrově jsou pro mě přijatelnější, nosím svítilnu stále. Děkuji Hugo

    1. Fenixy na 1xAA (LD10, L1T)
     Fenixy na 1xAA (LD10, L1T) resp 1xCR123 (PD20) maji stejne reflektory a tudiz stejny kuzel jako verze na dve tuzkove baterie, to same plati pro eagletac (P10A a P10C). Mensi modely olightu T10 a T15 maji reflektor stejny jako T20 a jiny nez T25.

 16. tlacitko okamziteho namacknuti
  zdravim, nechapem preco na tomto svetle ktore je kompromisom pouzitia na AA a
  zaroven ma vysoky vykon 180 lumenov chyba tlacitko s funkcí okamžité aktivace namáčknutím (hlavne ze toto tlacitko dali do zakladneho modelu E20). Bola by to
  skvela alternativa malej sikovnej baterky vhodnej k podrzaniu pod strelnou zbranou
  pre policajtov a ine ozbrojene zlozky. alebo sa nieco take chysta??
  apropo ako je to s porovnanim vydrze RCR123 a NIMH__?
  dakujem

  1. Taktické spínač má například
   Taktické spínač má například Fenix L2T, nebo větší taktické modely TK10, TK11 atd. Pokud jde o tužkovky, tak takový spínač mají například svítilny eagletac nebo některé olighty.

 17. Fenix L2D nebo Olight T25?
  Zdravim vybírám svitilnu která svítí slušně do dálky a rozhoduji se mezi tímto Fenixem a svítilnou Olight T25 Regular.Která je lepší?Olight by byla o 200 Kč levnějši.Díky

 18. Vhodná baterka
  Rád by som sa spýtal aé svietidlo a baterky by ste mi doporučili pre potreby lovu. To je aby výkon okolo 240lm, svetlo aby nebolo príliš veľké tak do max.15cm a aby sa dalo namontovať na zbraň, na optiku, hlaveň. Baterky asi CR123.

  1. Olight M20 Warrior, Fenix
   Olight M20 Warrior, Fenix TK11 R2, EagleTac T20C2 (novější verze s pružinou na +), EagleTac T100C2 MKII. Pro extrémní dosvit třeba Tiablo A9S se zoomem. A samozřejmě i další svítilny, možností je v současnosti opravdu hodně.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.