EagleTac P10A2

Po delší době se podíváme na recenzi další LED svítilny. Tentokrát se bude jednat o svítilnu EagleTac P10A2 na dvě tužkové baterie. Jedná se v podstatě o sesterský model již dříve recenzované svítilny EagleTac P10C2 na dvě CR123 baterie. Vzhledem k použití tužkových baterií narostla délka svítilny a lehce klesnul maximální světelný tok na 220 lumenů, v konkurenci ostatních světel na tužkové baterie se však stále jedná o vysokou hodnotu. 

Parametry:
napájení: 2xAA
světelný zdroj: LED Cree XR-E Q5
materiál: slitina hliníku
váha: 97g
rozměry: délka 16,1cm, průměr hlavy 2,6cm, průměr těla 2,2cm, vnitřní průměr 1,48cm
reflektor: hliníkový texturovaný
zapůjčeno: svitilny.eu cena: 1399Kč (v době testu)

led svitilna eagletac p10a2

LED svítilna EagleTac P10A2

eagletac p10a2 prislusenstvi

Svítilnu dostanete v průsvitném plastovém obalu, ve kterém navíc naleznete pouzdro, poutko na ruku, dva náhradní o-kroužky a náhradní čepičku na spínač.

Svítilna je napájená ze dvou tužkových baterií, samozřejmě můžete použít jednorázové i nabíjecí baterie. Režimy má svítilna dva – high s 220 lumeny a základní režim se 60 lumeny. Mezi režimy se přepíná otočením hlavy svítilny (podobně jako například u svítilen Fenix řady TK). Při utažené hlavě je svítilna přepnutá v maximálním režimu a povolením hlavy se přepne do slabšího režimu. Taktický spínač umožňuje momentální aktivaci svítilny pouhým namáčknutím.

svitilna eageltac p10a2 v ruce

Kvalita zpracování je velmi dobrá. Tělo i závity jsou vyrobeny precizně. Svítilna je utěsněna gumovými o-kroužky a podle výrobce by měla vydržet ponoření do hloubky 60 centimetrů po dobu 10 hodin. Tělo svítilny je opatřené pololesklou anodizací, na prostředku nalezneme i jemné obdélníkové vroubkování pro jistější úchop. U hlavy svítilny je umístěna odnímatelná ocelová spona pro zaháknutí svítilny za opasek. Tlačítko svítilny je zapuštěné pod okraj, takže ji lze postavit jako svíčku. Sklíčko s reflektorem je zajištěné matným kroužkem z nerezové oceli.

eagletac p10a2 casti

Výdrž na baterie jsem měřil do poklesu jasu na 50% hodnoty na začátku. Svítilna má elektroniku s konstantní regulací, takže svítí stále stejně, dokud baterie dokáží dodávat dostatek energie. Naměřené časy s akumulátory Sanyo 2700mAh jsou o trochu lepší než časy udané výrobcem – 1,5 hodiny v high režimu a 8 hodin v low režimu.

2xAA Sanyo 2700mAh high – 1:41 h
2xAA Sanyo Eneloop 2000mAh high – 1:17 h
2xAA Sanyo 2700mAh low – 8:30 h

LED svitilna eagletac P10A2 graf doby provozu na baterie

Nyní pojďme na fotky v modelových situacích.
Poznámka: fotky ve všech recenzích jsou foceny se stejným nastavením expozice, takže jsou vzájemně porovnatelné! Prohlédněte si i focená místa ve dne a souhrn recenzí.

 1. Bílá stěna z půl metru. High 1/60s + 1/320s, low na 1/60s a high vodorovně se stěnou 1/100s.
  eagletac p10a2 white wall beamshot eagletacP10A2_stena_high2.jpg eagletacP10A2_stena_low.jpg eagletacP10A2_stena_vodorovne.jpg
 2. Roh místnosti z 5 metrů. High (0,5s + 0,1s) a low režim 0,5s.
  eagletacP10A2_roh_high_long.jpg eagletacP10A2_roh_high_short.jpg eagletacP10A2_roh_low_long.jpg
 3. Keř z 5 metrů. High a low režim 1,3s.
  eagletacP10A2_ker_high.jpg eagletacP10A2_ker_low.jpg
 4. Zahrada až 25 metrů. High a low režim 2,5s a výřez detailu se stromem na high.
  eagletacP10A2_zahrada_high.jpg eagletacP10A2_zahrada_low.jpg eagletacP10A2_zahrada_high_detail.jpg
 5. Kravín vzdálený asi 40 metrů. High na čas 5s.
  eagletacP10A2_kravin.jpg

Z fotek bílé stěny vidíme středně široké intenzivní ohnisko, které plynule přechází do halo. Kužel je velmi hladký bez artefaktů. Odstín je typická studená bílá jako u většiny dnešních LED svítilen.

Výkonově je svítilna srovnatelná například se starším Fenixem P3D, který má rovněž 220 lumenů nebo se Solarforce T7 II, u které výrobce uvádí dokonce 275 lumenů. Proti ostatním svítilnám na dvě tužkové baterie je vidět, že EagleTac má o něco větší světelný tok, ale dosvit je podobný například Fenixu LD20 a jen lehce horší než u Olight T25. Asi nejlépe by šel charakterizovat jako Fenix L2T V2.0 na steroidech:)

Závěr

Svítilna EagleTac P10A2 patří k nejvýkonnějším svítilnám na dvě tužkové baterie. Pokud nemáte rádi různé blikací režimy, tak EagleTac vás jimi neobtěžuje a nabídne vám jednoduché ovládání a dva režimy výkonu. Typem kuželu i výkonem je svítilna vhodná na běžné domácí i venkovní použití, včetně použití na kole.

Hodnocení

kvalita provedení: 9/10
světelný výkon: 8,5/10

18 komentářů k článku “EagleTac P10A2”

  1. Ty souhrny potřebují
   Ty souhrny potřebují aktualizovat obecně, snad se k tomu v tomto týdnu dostanu:)

 1. petr3548

  svítí fakt dobře, ale vyrábí
  svítí fakt dobře, ale vyrábí dvě dost dobrý svítilny, zatím nejsou na skladě, ale zajímalo by mě, jak na tom jsou právě tyhle dvě EagleTac M2C4 Megalight SSC P7
  a EagleTac M2XC4 Megalight 3xCree R2 jinak se mi líbí Tiablo A9S + ZOOM optika – ta je dobrá, ale mohla by bejt na něakej baterce s čtyřčipem.

 2. když jsem vybíral,tak jsem na
  když jsem vybíral,tak jsem na tuhle nenarazil,vzal jsem si Olight T-25,pak při brouzdání po shopech jsem objevil tuhle a viděl jsem 220 lumenů,to jsem byl trošku naštvaný,ale jak vidím po recenzi,nebylo proč,myslím že jsou srovnatelný.

 3. uchycení na helmu
  Ahoj lidi, objednal jsem ji ihned po přečtení recenze 🙂 Zatím jsem velmi spokojen, hlavní využítí bude na cyklopřilbě. Napadá vás nějaký „nejlepší“ způsob jak ji tam uchytit? Díky za každé tipy…

  1. Svítilnu jednoduše položím na
   Svítilnu jednoduše položím na helmu a přitáhnu ji suchými zipy. Případně přímo na toto použití by měl být určený držák twofish bikeblock, případně se dá použít i twofish lockblock. Záleží na rozmístění větracích otvorů na helmě.

   1. přidělání na helmu
    nakonec jsem stahovacíma páskama přidělal pouzdro svítilny k helmě a svítilnu do ní vždy nasouvám. Jen je trochu problematičtější přepínání do turborežimu, kdy se otáčením hlavice svítilna protáčí…

    1. Proti protáčení čehokoliv
     Proti protáčení čehokoliv pomáhá nasadit kus staré cyklistické duše:)

 4. help pls
  Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si P10A2, ale mám problémy s přepínáním výkonu. Když otáčim hlavou, tak jí leda vyšroubuju do zhasnutí a výkon se nezmění. Díky předem za radu.

 5. dodatek k help pls
  PS: Zkoušel jsem i přidržet kroužek na hlavě a otáčet jen horní částí, ale nešlo to.

 6. EagleTac P10A2 má dva režimy
  EagleTac P10A2 má dva režimy – dotažená hlava turbo, o trochu povolená hlava základní svit. Pak už můžeš točit, až Ti upadne a pořád bude základ.
  Co v tom máš za baterky??? Pokud by byly špatný (nenabitý, alkalický starší a tak), turbo Ti nepojede (úplně utažená hlava)

  1. Šikyman

   Díky
   Nj, bylo to fakt baterkama. Když jsem tam dal nový lithiovky a sepnulo to na turbo a po povolení na normal. V každym případě díky moc za radu.

 7. Není zač, lithiovky jsou
  Není zač, lithiovky jsou dobrá volba 🙂 Jaký do toho dáváš? Heter nebo Energizery?

 8. Ahoj, udělal jsem hroznou
  Ahoj, udělal jsem hroznou blbost. Když jsem nandával baterky do svítilny, tak jsem je omylem dal ( + – – +) a přestala svítit. Jako naprostý laik si s tím nevím rady. Spálila se dioda, nebo nějaká elektronika? Svítilnu mám EagleTac P10A2. Předem dekuju za odpověď

  1. mohlo by to ublížit
   mohlo by to ublížit elektronice, jiné správně vložené baterie jsi zkoušel?

   1. divné
    Mezi články určitě byl nepatrný rozdíl (vnitřní odpor atd. ) a součet napětí pak mohl mít i zápornou hodnotu např. – 0,0x. Elektronika se pak nejspíš dostala do nějakého abnormálního stavu, ale nevěřím že by se zničila. Spíš bych počkal až se vybije nějaký kondenzátor apod. nebo tam vložil ty samé články v opačném pořadí (-++-)

 9. Zkoušel a nefunguje. Psal
  Zkoušel a nefunguje. Psal jsem o problému prodejci a řekl mi to samé. Opravit, pespektive vyměnit elektroniku bude stát 60% ceny svítilny:-(( To je příšerně moc, ale co mi zbývá.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.