Cree XR-E R2 v prodeji!

Dnes se na CPF MarketPlace objevilo prodejní vlákno od Marka z australského obchodu Cutter Electronics, že již mají 250 kusů Cree XR-E R2 na prodej. Parametry jsou 114lm/350mA a údajně 275lm/1A. Proti Q5 to je samozřejmě jen malý krůček, ale pokud to porovnáme se starším Cree XR-E P4, tak jde o zvýšení světelného výkonu zhruba o 40% a to už je slušné. Pro lepší představu si můžete porovnat parametry v této tabulce:

cree_bins

Verze R3 a R4 jsou prý už také na cestě:-)

LEDky můžete nakoupit na Cutter Electronics a jestli jsem to správně pochopil tak Cree XR-E R2 přidělaná na hvězdě vás přijde na 18,25 australských dolarů + poštovné.

Pokud jste právě zakoupili svítilnu s Q5 tak nezoufejte, rozdíl bude jen malý. Aby byl rozdíl ve výkonu jakž takž znát chtělo by to aspoň verzi R4. Navíc než se objeví nějaká svítilna s nejnovější LEDkou (a nebude stát majlant), bude to zřejmě ještě pár měsíců trvat.

Aktualizace 13.7.2008 : Už je to skoro 9 měsíců od uvedení prvních kusů Cree XR-E R2 na trh, přesto o něm není v oficiálním datasheetu Cree ani zmínka. Což značí, že LED stále není dostupná v dostatečně velkém množství. Žádné náznaky o uvedení R3, R4 se také zatím neobjevují. Skoro to vypadá, jako by se uvádění nových LED zpomalillo:(

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.